Kuchnia – lepiej sprawdzą się meble na zamówienie czy gotowe?

O tym, że kuchnia jest pomieszczeniem wyjątkowym i specyficznym, nie trzeba nikogo przekonywać. Tu odbywa się spora część życia rodzinnego, przygotowuje się posiłki, przyjmuje gości, dyskutuje i wykonuje wiele innych czynności. Dlatego coraz częściej wiele osób decyduje się na stosowną aranżację tego pomieszczenia. Co zatem lepiej się sprawdzi, meble na zamówienie czy gotowe?

Gotowe meble do kuchni

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest kupno gotowych mebli do kuchni. Głównym czynnikiem, który o tym decyduje jest dużo niższa cena, niż w przypadku mebli na zamówienie. Przyczyna leży w masowej produkcji mebli, a nie wykonywaniu elementów pod zamówienie indywidualne. Z drugiej strony gotowe meble można mieć od ręki, w terminie zazwyczaj do 2-3 tygodni. Gotowe meble też są stosownie aranżowane, gdy udamy się do pierwszego lepszego sklepu meblowego możemy na własne oczy zobaczyć gotową kompozycję mebli, a także wyobrazić sobie czy sprawdzą się do naszej kuchni czy nie. Niestety minusem może być niepełna wymiarowość, bardzo z tego względu kuleją kuchnie o niestandardowych wymiarach (małe i duże pomieszczenia), z tego względu dopasowanie gotowych mebli może być trudne.

Dodatkowo gotowe meble to gotowe rozwiązania, i tak naprawdę nie zawsze wybiera się to co się podoba, tylko to co jest dostępne, gdyż nie ma innego wyjścia. Gotowe meble kuchenne coraz częściej posiadają ciekawsze rozwiązania i udogodnienia, jednak nigdy nie zastąpią mebli na zamówienie.

Chyba nie ma osób, które nie marzyły by o pięknej i dobrze urządzonej kuchni
Chyba nie ma osób, które nie marzyły by o pięknej i dobrze urządzonej kuchni

Meble kuchenne na zamówienie

Tak naprawdę meble na zamówienie do kuchni mogą posiadać tylko jeden minus – cenę. Są rozwiązaniem wyraźnie droższym, przez co tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na aranżację kuchni według własnego uznania. Meble na zamówienie tworzy się pod konkretny wymiar, aranżację pomieszczenia, domu czy całego mieszkania. Można zatem swobodnie wybrać kolor mebli, wzór frontu oraz wymiary szafek a także wymiary półek oraz konkretną zawartość.

Tylko meble wykonywane indywidualnie pozwalają na przygotowanie ciekawych i przydatnych rozwiązań. Dzięki temu można swobodnie określić rozmieszczenie przyborów kuchennych, przypraw, a także określić wymiary półek, ich wysokość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *