Jakie okna najczęściej montowane są w biurach?

Budownictwo inwestycyjne cechuje się nieco innymi wymogami architektonicznymi niż budownictwo wielo czy jednorodzinne. Jednak pomimo tego faktu, ostateczna decyzja o wyborze konkretnej stolarki okiennej podyktowana jest wyglądem zewnętrznym budynku i jego charakterowi.

Co decyduje o rodzaju okien?

Przede wszystkim jest to wygląd zewnętrzny budynku. Ostatnio w Rzeszowie na osiedlu Tysiąclecia rozpoczęto budowę budynku usługowego, połączonego z garażami dla mieszkańców pobliskich bloków. Osiedle to przede wszystkim blokowiska budowane w latach 70-tych i 80-tych. W takim sąsiedztwie przeszkolony i wysoki budynek biurowy znacząco odbiegałby od architektury. Wskazania architektów to przede wszystkim trzymanie się stanu zastanego i odpowiednia kompozycja nowego budynku ze środowiskiem.

W budynku zatem zastosowano typowe, spotykane również w domach jednorodzinnych okna pcv. Współczynnik przenikania ciepła jest dosyć niski, z racji dużego przeszklenia od strony południowej. Wyższe koszty energetyczne zajmuje schłodzenie niż ogrzanie budynku.

W przypadku budynków budowanych w nowoczesnych centrach usługowych miasta, a także w pobliżu galerii handlowych stosuje się przede wszystkim okna na profilach aluminiowych. Więcej o wyborze okien w Rzeszowie dowiesz się na stronie firmy Verdon: http://verdon.com.pl/okna/stolarka-aluminiowa/. Firma oferuje solidne i trwałe okna. Wytrzymują duży napór wiatru, bardzo niskie temperatury. Dzięki wypełnieniu przestrzeni międzyszybowej argonem w znacznie mniejszym stopniu przepuszczają niską temperaturę.

Okna pcv czy aluminiowe?

Zdecydowanie częściej w budynkach biurowych spotyka się okna aluminiowe, co podyktowane jest obecnymi trendami architektonicznymi. Główny nacisk, jeśli idzie o wymagania stawiane stolarce okiennej to wysoki współczynnik energooszczędności. Również odpowiednie rozporządzenia Unii Europejskiej nakazują producentom stolarki produkcje okien według tych norm. Obecne technologie pozwalają na budowę w całości przeszklonych fasad budynków z zachowaniem standardów energooszczędnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *