Jak zaprojektować wspaniały ogród?

Wiosna jest idealnym momentem na założenie ogrodu. Jednak Ci z Państwa, którzy marzą o pięknym ogrodzie i mogą uważać, że jest już trochę za późno, mamy dobrą wiadomość. Nigdy nie jest za późno, a odpowiedni projekt ogrodu można wykonać bardzo szybko, podpowiemy jak to zrobić.

Czy warto robić ogród bez projektu?

Do założenia ogrodu nie jest potrzeby projekt, lecz odradzamy to rozwiązanie z tego względu, że ogólnie odradzamy typowo polskie podejście „rób pan i zobaczymy co z tego wyjdzie”. Nie, absolutnie tak robić nie można. Należy skupić się na konkretach i czarno na białym określić to czego się potrzebuje. Wiele osób jest właśnie nie zadowolonych ze swojego ogrodu, nie koniecznie z jakości wykonania, ale przede wszystkim ze złego rozplanowania. Doboru złych roślin, a to wszystko można przewidzieć na etapie projektu.

Co powinien zawierać projekt?

Dobry projekt przewiduje wszystko.

Określamy styl ogrodu, a następnie jego przeznaczenie przy równoczesnym uwzględnieniu nasłonecznienia, warunków glebowych oraz zastanej flory. Dzięki temu unikniemy ewentualnych rozczarowań. Obecnie tworzy się ogrody funkcjonalne, w których można spędzać czas. Teren przed domem ma być wizytówką, ale nie powinien zabierać przesadnie dużo miejsca, jak często było w przeszłości. Obecnie terenu przed domem, który poświęca się na część wizytacyjną jest mniej, kosztem części funkcjonalnej za domem, i słusznie.

Dlatego decydując się na ogród last minute, dowiedzmy się wszystkiego co pomoże w szybszym przygotowaniu projektu. Można już wcześniej wybrać odpowiednie rośliny i ewentualnie samemu przewidzieć rozmieszczenie elementów i architektury. Pomoże to zdecydowanie przyspieszyć prace, a tym samym uzyskać zadowalający nas efekt. Jeśli firma ma projektowanie ogrodów we krwi, to oddycha ich zakładaniem. Polecamy wspomnianą firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *