Jak zaprojektować wspaniały ogród?

Wiosna jest idealnym momentem na założenie ogrodu. Jednak Ci z Państwa, którzy marzą o pięknym ogrodzie i mogą uważać, że jest już trochę za późno, mamy dobrą wiadomość. Nigdy nie jest za późno, a odpowiedni projekt ogrodu można wykonać bardzo szybko, podpowiemy jak to zrobić.

Czy warto robić ogród bez projektu?

Do założenia ogrodu nie jest potrzeby projekt, lecz odradzamy to rozwiązanie z tego względu, że ogólnie odradzamy typowo polskie podejście „rób pan i zobaczymy co z tego wyjdzie”. Nie, absolutnie tak robić nie można. Należy skupić się na konkretach i czarno na białym określić to czego się potrzebuje. Wiele osób jest właśnie nie zadowolonych ze swojego ogrodu, nie koniecznie z jakości wykonania, ale przede wszystkim ze złego rozplanowania. Doboru złych roślin, a to wszystko można przewidzieć na etapie projektu.

Co powinien zawierać projekt?

Dobry projekt przewiduje wszystko.

Określamy styl ogrodu, a następnie jego przeznaczenie przy równoczesnym uwzględnieniu nasłonecznienia, warunków glebowych oraz zastanej flory. Dzięki temu unikniemy ewentualnych rozczarowań. Obecnie tworzy się ogrody funkcjonalne, w których można spędzać czas. Teren przed domem ma być wizytówką, ale nie powinien zabierać przesadnie dużo miejsca, jak często było w przeszłości. Obecnie terenu przed domem, który poświęca się na część wizytacyjną jest mniej, kosztem części funkcjonalnej za domem, i słusznie.

Dlatego decydując się na ogród last minute, dowiedzmy się wszystkiego co pomoże w szybszym przygotowaniu projektu. Można już wcześniej wybrać odpowiednie rośliny i ewentualnie samemu przewidzieć rozmieszczenie elementów i architektury. Pomoże to zdecydowanie przyspieszyć prace, a tym samym uzyskać zadowalający nas efekt. Jeśli firma ma projektowanie ogrodów we krwi, to oddycha ich zakładaniem. Polecamy wspomnianą firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *