Jak rozjaśnić wnętrze przed jesienią oraz zimą?

Zbliża się ciemna i ponura pora roku jaką jest jesień oraz coraz częściej niestety zima. Wiele osób narzeka wówczas na gorsze samopoczucie, nastrój i nastawienie do życia. Nic dziwnego, w końcu brakuje nam słońca, jak zatem sprawić, aby nasze mieszkanie było jaśniejsze?

Skoncentruj się na oknach

Najwięcej światła do mieszkania pada przez okna. Niby nic odkrywczego, ale gdy w mieszkaniu jest za ciemno warto przyjrzeć się im z bliska. Być może szyba potrzebują umycia, warto także wybrać firany i zasłony. Odnośnie zasłon – nie wybierajmy zasłon ciemnych i ciężkich. Optycznie pomniejszają pomieszczenie i ograniczają dostęp światła. Wymieńmy je na inne. Warto także zastanowić się nad krótszymi firanami, to też sprawi że zrobi się jaśniej.

Ściany – co można poprawić?

Jeśli mamy tapety na ścianach to te również mogą wymagać odświeżenia lub umycia. Gdy posiadamy małe mieszkanie lub kolorowe ściany, to zalecamy przemalować mieszkanie. Wskazany będzie kolor biały z jakimś dodatkiem. Biel odbija światło, optycznie powiększa pomieszczenie i powoduje że jest jaśniejsze i przytulniejsze w odbiorze. Poza bielą sprawdzą się inne kolory farb lateksowych np. jasny orzech, kawa itp.

Meble – jak można łatwo zepsuć wnętrze?

Ciemne i masywne meble potrafią zniszczyć dosłownie wszystko co staraliśmy się uzyskać stosując się do pozostałych wskazówek. Należy wybierać jasne meble o jasnej okleinie, np. dąb sonoma. Dzięki czemu w naszym pomieszczeniu na pewno będzie jaśniej i przyjemniej. Nowe meble to koszt z reguły około 2 tysięcy złotych. Jeśli posiadamy niemodne już meblościanki z lat 90-tych to warto kupić coś nowego.

Te proste, ale i bardzo ważne wskazówki spowodują, że nasze wnętrze nabierze całkowicie nowego blasku i odbioru. Spowoduje to, że będziemy się czuć w nim przytulnie i komfortowo. Pamiętajmy, aby nie przesadzać z dodatkami dekoracyjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *