Jak odnowić stare wnętrze? Czy aranżacja ma sens?

Wiele osób decyduje się na kupno mieszkania na rynku wtórnym. Wydaje się wtedy, że wszystko jest już po ptokach i na odnowienie czy rearanżację takiego mieszkania szkoda czasu i po prostu nie ma sensu. Nic bardziej mylnego, okazuje się, że nawet stare budownictwo pozwala na stworzenie naprawdę sensownego wnętrza. Tylko jak zabrać się do jego aranżacji?

Aranżacja starego wnętrza ma sens

Ile razy okazuje się, a ile jeszcze okaże, że odpowiedni urządzone i przemodelowane wnętrze odzyskuje swój blask, ba zyskuje całkowicie nowe wrażenie. Niech nie przeraża nas fakt kłucia ścian, tynków i wymiany niektórych instalacji. Warto, ponieważ w domu spędzimy większą część naszego życia i musimy koniecznie czuć się w nim komfortowo. Człowiek bez domowego ogniska, zacisza nie ma swojego miejsca na świcie. A tym z pewnością jest nasz dom, warto więc zastanowić się nad jego aranżacją.

Wszystko będzie na nowo

Na początek warto zorientować się, które ściany można wyburzyć, a które są nośne. Pozwoli to przynajmniej część pomieszczeń wyznaczyć na nowo, a przez to zyskać dodatkową przestrzeń, przynajmniej wizualnie. Rozplanowanie pomieszczeń na nowo zmienia charakter wnętrza na nowoczesny. Często można połączyć duży pokój z kuchnią, bądź podzielić duży pokój na dwa mniejsze, a nawet przemodelować korytarz. Warto zapytać projektanta wnętrz co może nam poradzić w tym względzie.

Aranżacja wnętrz tylko z architektami z firmy fresko.pl  z Lublina skontaktuj się z nami.

Aranżacja w nowym wymiarze

Dopiero po kapitalnym remoncie, czyli wymianie płytek w łazience, urządzeń sanitarnych, grzejników można zabrać się za aranżacje naszego domu. W starym budownictwie bardzo często można się spotkać z nierównymi tynkami, niestety ten mankament też powtarza się w nowo budowanych domach. Generalnie dopiero gdy wszystko jest wymienione możemy określić co chcemy zyskać. Wybrać styl, który nam się podoba, a także dobrać do niego odpowiednie dekoracje. Wybieramy odpowiednie meble, zasłony, firany, żyrandole i nie tylko. Nawet drobne artykuły dekoracyjne składają się na całość wnętrza.

Już nie jeden raz okazało się, że nawet najbardziej zaniedbane mieszkania mogą przeobrazić się w coś naprawdę pięknego i urzekającego. Szkoda, że zawsze kluczem jest cena i robienie tego na własną rękę na pewno przerośnie nasze możliwości. Polecamy wybierać firmy sprawdzone i te które posiadają odpowiednie referencje. Jak w każdej branży można spotkać oszustów, przestrzegamy przed tym. Dlatego warto w tym względnie zaufać architektowi z Lublina, który pomoże nam z aranżacją i urządzeniem całego domu na nowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *