Czy rolety mogą podnieść walory wnętrza?

Nie od dzisiaj wiadomo, że właściwa kompozycja artykułów dekoracyjnych powoduje, że dane wnętrze odbieramy pozytywnie i przytulnie. Dlatego też z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że rolety mogą podnieść walory wnętrza. Podpowiadamy jak to zrobić.

Gdzie rolety nie pasują?

Rolety poza walorami praktycznymi posiadają cały szereg pozytywnych właściwości dekoracyjnych. Są jednak miejsca gdzie nie będą pasować. Wszystko tak naprawdę zależy od stylu w jakim aranżujemy wnętrze – rolety zdecydowanie odpadają w stylu rustykalnym czy francuskim. Również ciężko je zaadaptować w stylu loftowym. Generalnie dobrze komponują się z nowoczesnymi meblami, dlatego jeśli nasz pokój posiada wiele elementów klasycznych, to montaż rolet mógłby zepsuć cały efekt. W tym wypadku zdecydowanie lepiej poradą sobie żaluzje.

Najlepsze rolety w Rzeszowie, kupisz w firmie Pawllo http://www.roletypodkarpacie.pl/. Firma posiada oddziały w Dębicy oraz Mielcu.

Jak dobrać rolety do wnętrza?

Tak naprawdę w każdym pokoju, który w jakikolwiek stopniu, nawet minimalnym jest zaaranżowany wyróżnić można dominujące kolory. Jeśli posiadamy jasne kolory np. białe ściany, połączone z dodatkowym kolorem zielony, to już mamy pewną wskazówkę. Należy także zwrócić uwagę na meble, czy są ciemne czy jasne. Wydaje się, że w takiej kompozycji meble powinny być jasne, inaczej ciemne meble wyglądają niezbyt dobrze, gdyż gryzą się z całością. Powinno się także wziąć pod uwagę zasłony. Przy takiej kompozycji mogą być zielone (zielony jako kolor dodatkowy) lub mogą mieć kolor pomiędzy białym, a kolorem mebli. W ten sposób wszystko będzie tworzyć wspólną całość.

W ten sposób należy również dobrać rolety. Można je dopasować do koloru zasłon lub zrobić delikatny kontrast, aby rolety nie przytłaczały lub nie zlewały się z całością. W ten sposób przygotowana aranżacja powinna pozwolić na odpowiednie skomponowanie rolet z całością pokoju, a tym samym można uatrakcyjnić wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *